MARTIN BAUER POLSKA

Zioła to nasza pasja.

Naszą misją jest dostarczanie Klientom z branży spożywczej i farmaceutycznej najwyższej jakości produktów pochodzenia roślinnego.
Wyróżnia nas dbałość o środowisko naturalne, trwałe i odpowiedzialne korzystanie z zasobów natury oraz zrównoważone działanie w aspekcie ekologicznym, społecznym i ekonomicznym.
o-firmie-foto-1
o-firmie-foto-2

the nature network

Należymy do międzynarodowej grupy „the nature network®” będącej firmą rodzinną. Bazujemy na niemal stuletnim know-how i doświadczeniu.
www.the-nature-network.com

Martin Bauer Polska na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej działa od 1995 roku w obszarze „Business to Business’’. Myślimy globalnie, a działamy lokalnie, będąc wiarygodnym i kompetentnym partnerem dla naszych Klientów i dostawców.

Nasze wartości to:
wartosci-ikona-wspolpraca

współpraca

wartosci-ikona-profesjonalizm

profesjonalizm

wartosci-ikona-odwaga

odwaga

wartosci-ikona-odpowiedzialnosc

odpowiedzialność

POZYSKIWANIE
I PRZETWARZANIE SUROWCÓW

Proaktywnie dbamy o parametry jakościowe na każdym etapie całego łańcucha wytwarzania „od nasion do wyrobu gotowego”, aby spełnić coraz bardziej restrykcyjne przepisy prawne i wymagania Klientów.

HOLISTYCZNY MODEL
POZYSKIWANIA
SUROWCÓW

WIARYGODNI,
KWALIFIKOWANI
DOSTAWCY I ROLNICY

SUROWCE Z UPRAW
KONTROLOWANYCH
I ZE STANU
NATURALNEGO,
RÓWNIEŻ W JAKOŚCI
EKOLOGICZNEJ

OPATENTOWANY SYSTEM
UPRAW „MABAGROWN®"

TECHNOLOGIE
PRZETWARZANIA
CHRONIĄCE
WŁAŚCIWOŚCI ZIÓŁ

Surowce pozyskujemy z zintegrowanych upraw kontrolowanych i ze stanu naturalnego z poszanowaniem stanowisk naturalnych i zachowaniem bioróżnorodności. Nasza współpraca z dostawcami opiera się na zasadach partnerstwa i wspólnego rozwoju.

W naszej fabryce magazynujemy i przetwarzamy zioła oraz produkujemy herbaty na dedykowanych liniach z zastosowaniem opatentowanych przez naszą firmę, przyjaznych dla środowiska technologii, np. mabapex®, mabatherm®, zapewniających wysoką jakość i jednocześnie chroniących cenne właściwości ziół.

JAKOŚĆ

Wysoką jakość oraz bezpieczeństwo naszych produktów gwarantuje zintegrowany system zarządzania jakością, zgodny z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania materiałów wyjściowych do produktów leczniczych (GMP) oraz wytycznymi FSSC 22000 dotyczącymi bezpieczeństwa żywności.

Kompleksowe podejście do zarządzania jakością opieramy na proaktywnej analizie ryzyka i jego obniżaniu w całym łańcuchu wytwarzania.

Nasze zakładowe laboratorium ocenia parametry oferowanych produktów na wszystkich etapach pozyskania i przetwarzania w oparciu o wymagania prawne, wytyczne branżowe, trendy w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego oraz indywidualne wymagania Klientów.

Skuteczność systemu jakości potwierdzają liczne certyfikaty, a dowodem wysokiej jakości produktów są świadectwa analiz dostarczane wraz z każdą partią do Klientów.